Tükendi
Canon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera Canon Euraisa GarantiliCanon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera Canon Euraisa GarantiliCanon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera Canon Euraisa GarantiliCanon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera Canon Euraisa GarantiliCanon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera Canon Euraisa Garantili
Profesyonel Kamera Ürün Kodu : 539

Canon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera Canon Euraisa Garantili

free-delivery Ücretsiz gönderi
Canon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera Canon Euraisa Garantili Canon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera Canon Euraisa Garantili
Ürün Detayları

 

 
 
 
                                                     

Canon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera İnceleme

Canon XA10 HD Profesyonel Video Kamera Özellikleri

 

      Canon XA10 HD Profesyonel Video Kamera

        Canon’dan muhteşem performans. Kompakt yapıya sahip Canon XA10 profesyonel kamera üstün özellikleri ile kompakt yapıyı birleştirmiş. Full HD çözünürlüğe sahip video çekimine imkan tanıyan yapısı, dahili 64GB hafızası, sinematik 24p çekim gibi özellikleri barındıran Canon XA10 35mm Eşdeğeri 30.4mm-304mm 10x HD video lensine sahip.

 

      1/3 tipi HD CMOS Pro sensör

        HD CMOS Pro sensör, Canon tarafından profesyonel video kameraları için tasarlanmış ve üretilmiştir ve 1920x1080 çözünürlükte Full HD çekim yapar. Geleneksel CMOS sensörlerine göre 2.6x daha büyük piksel ile daha geniş dinamik aralığı ve yüksek hassasiyet sağlar.

 

      Dinamik OIS, Motorlu IS, Anlık AF

        Canon XA10 ’un Motorlu IS moduyla gelişmiş Dinamik Optik Görüntü Sabitleme sistemi sarsıntısız video çekme olanağı sağlar. Anlık AF her çekimde son derece keskin netleme anlamına gelir.

 

 

      Dahili 64GB Hafıza

        Canon XA10 Profesyonel kamera, kullanıcılarına 64GB büyüklüğünde bir kayıt alanı sunuyor. Ayrıca iki adet SD kart girişine sahip Canon XA10, yüksek kalitede uzun süreli çekime imkan tanıyor. Çift SD kart ve 64GB alanının yanı sıra çift kartın ve 64GB alanın vermiş olduğu alana aynı anda çift kayıt olanağını da kullanıcılarıyla paylaşıyor.

      AVCHD Codec

        Canon XA10 AVCHD(Advanced Video Coding High Definition) 2006 yılında çıkıp neredeyse Standart haline gelmiş olan özelliğiyle dikkat çekiyor. Yüksek kalite video imkanı tanıyan Canon Aynı zamanda MPEG-4 AVC/H.264 sıkıştırma teknolojisini kullanıyor. 

 

 

 

      Canon 10x HD Video Lens

        35mm Eşdeğeri 30.4mm-304mm olan Canon 10x Video Lensi yüksek kaliteli optik elemanları ve gelişmiş bıçak-iris yapısıyla da dikkat çekiyor. Yüksek kontrast ve keskinlik kalitesini kullanıcılarıyla paylaşan Canon, XA10 modeliyle de geniş açıdan dar açıya bir opsiyonu da paylaşıyor. 

 

 

 

 

      Canon DIGIC DV III Görüntü İşlemci

        Canon’un DIGIC DV III Görüntü İşlemcisi sayesinde gerçeğe yakın tonlamalar, daha düşük güç tüketimi ve yüksek kaliteli video özelliklerini kullanıcılarına sunmayı başarıyor. Canon Face Dedection ile birlikte yüksek hızda odaklama sunan Canon XA10, profesyonel video kameralar arasındaki yerini daha da sağlamlaştırıyor. 

 

      Akıllı Otomatik

        Canon’un kullandığı Smart Auto yüz algılama konusunda oldukça doğrud eğerleri kullanıcılarına sunarken doğru pozlama değerleri, renkler ve hareketli nesneleri yakalama konusunda oldukça başarılı. 1.3metre minimum netleme mesafesi sunan lensi sayesinde yakın plan çekimlerde de oldukça kaliteli sonuçlar üreten Canon XA10 kullanıcı dostu ayarları ile sınıfının üstünde performan vaat ediyor. 

 

      3.5" Dokunmatik  LCD Ekran

         3.5 – inç, 920.000 nokta LCD ekran, çekim anı ve sonrası için videoların izlenmesinde oldukça etkili bir performans sergiliyor ve kulanıcılarına %100 görüntü alanını sunuyor.

 

         Touch & Track

             Dokunmatik LCD ekran size çok büyük avantajları sunmayı başarıyor. İlgi noktası seçiminde hareketli görüntüleri net ve keskin değerlerde tutabilmek için belirlenen odak noktasına dokunarak netlemeyi gerçekleştirebiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey dokunmak.

             İsterseniz dokunduğunuz bölgenin pozlama değerlerinin otomatik oalrak ayarlayabilir ya da ortalama bir arka alan ön alan pozlamasını ortalama değerlere çekebilirsiniz. 

 

 

 

       Elektronik Vizör

          Canon XA10 HD Profesyonel Video Kamera LCD ekran kullanımının yanı sıra 0.24 inç büyüklüğünde 260.000 nokta renkli vizöre sahip. Yüksek hassasiyet ve kontrasta sahip EVF yaklaşık %100’lük bir alanı kapsamakta. 

 

 

 

      Kızılötesi Çekim Modu

        XA10, gece ya da düşük ışıkta çekim için Full HD çözünürlükte kızılötesi (IR) kayıt olanağı sağlar. Projenizin tarzına uygun olarak yeşil ve beyaz renk seçenekleri mevcuttur. Eşsiz Canon lens kaplamaları ve dahili difüzör, çerçeve bütününde keskin fotoğraflar çekebilmenizi sağlar. Kızılötesi lambası video kameranın tutma yerinde bulunur.

     Tam Manuel Kontrol

       Manual bir lens halkası netlemeyi sezgisel bir şekilde kontrol etmenizi sağlar. Dokunmatik ekran LCD ile pozlama, diyafram, enstantane hızı ve artışının tam manuel kontrolü mümkündür. Özel tuş ve kontrol düğmesi yaratıcılığınızın kontrolünü size verir.

 

 

 

     Ses Sistemi: XLR Girişler ve Manuel Kontrol

       Canon, XA10 Profesyonel Kamera yüksek kaliteli sesi kaydedebilmek için dahili stereo mikrofonu kullanmış. Profesyonel ses seçenekleri 2x XLR girişi, bir 3,5 mm mikrofon jak girişi ve bir dahili düşük ses mikrofonunu kapsar. Hangi giriş kombinasyonu kullanılırsa kullanılsın ses Dolby Dijital 2 kanal formatında kaydedilir.

      Canon XA10 Bağlantılar

       Video Kameralar için kulanılan ve farklı aksesuarların kullanılması konusundaki giriş ve çıkışların tümüne barındıran Canon XA10, kullanımı kolaylaştırmak adına tasarlanmış.

       Dahili Giriş ve Çıkışlar:

 • HDMI Çıkışı (x.v. Renk CEC destekler)
 • Komponent Video Çıkışı
 • Kompozit Video Çıkışı (3.5mm)
 • USB 2.0 Hi-Speed Terminali
 • (2) XLR Ses Girişi (kolu takılı olduğunda)
 • Mikrofon Girişi (3.5mm)
 • Kulaklık Jakı (3.5mm)
 • Uzaktan Kumanda Terminali (LANC protokolü ile uyumlu) 
 

 

 

     Fokus Assist - Büyütme & Peaking

       Manuel kullanım özellikleri sayesinde farklı çekimlere imkan tanırken manuel netleme yaparken de en doğru odağı seçebilme imkanı tanıyan Canon XA10, Fokus Asist-Büyütme ve Peaking özelliği sayesinde hızlı ve doğru manuel netlemeyi sağlıyor.

       LCD ekran üzerinde kırmızı ve yeşil tonlamalarda görünen Focus Peaking, manuel kullanımın en önemli yardımcılarından olması sebebiyle kaliteli ve net videolar çekmeyi kullanıcısına garanti ediyor.

      Yüksek Hakimiyet

       Canon XA10 tam manuel kontrol imkanı sağlarken diyafram öncelikli ve obtüratör öncelikli AV ve TV modalarında da çekime imkan tanıyor. Ses oalrak da -12DB, -18DB veya 20DB ses seçeneklerini de sunuyor.

       Beyaz ayar kontrolü kısmında da 6 hazır modu bulunan Canon XA10, 2000K-15.000K ayarlanabilir sıcaklık-beyaz dengesi ayarı sunuyor.

 

      Dahili Sinema Filtreleri

       Canon XA10 ile sinema çekim modu seçildiğinde farklı renkler ve sinema efektlerinde çekim imkanı tanıyor. Cool, Dramatik B&W, Dream, Memory, Nostalgic, Old Movie, Sepia ve Vivid sinema efektlerinde çekim yapabiliyorsunuz.

       Eğer Standart çekim seçilirse kontrast, renk ve yumuşak görüntüler için ayar yapabiliyorsunuz.

 

CANON XA10 HD PROFESYONEL VİDEO KAMERA 

GÖRÜNTÜ


Sensör

1/3 tipi HD CMOS Pro

Sistem

Bayer desen filtresi

Sensör başına toplam piksel

2,37 megapiksel

Sensör başına etkin piksel sayısı

2,07 megapiksel

Minimum aydınlatma

Otomatik: 1,3 lux (Otomatik Yavaş Deklanşör özelliğiyle)
Yavaş Deklanşör: 0,1 lux

Yatay Çözünürlük

900 TV satırı veya daha fazla (1920 x 1080i modu)


Lens

Zoom oranı

10x

Odak uzaklığı

4,25 - 42,5 mm (35 mm eşdeğeri: 30,4 – 304 mm)

Minimum odak uzaklığı

60 cm (tüm zoom aralığı içinde);
20 mm (geniş açı)

ND filtre

Dahili gradasyon filtresi (Otomatik ya da Kapalı)

Zoom kontrolü

Sürgü veya Tutma Yeri; 
Seçilebilir Şoksuz Zoom modu

Zoom hızı

Zoom Sürgüsü:
Değişken hız/Sabit hız (Hızlı/Normal/Yavaş, her modda 16 hız düzeyi ayarı bulunur);
Tutacak ile zoom: 
Sabit hız (Hızlı/Normal/Yavaş, her modda 16 hız düzeyi ayarı bulunur)

Odak kontrolü

MANUEL: Lens halkası, Dokunmatik ekran LCD (dokunmatik Netleme, Dokunma ve Atlama), Ön ayarlı Netlik
OTOMATİK: Yüz Önceliği AF / Sadece Yüz AF / Anlık AF / Orta AF / TV AF

İris kontrolü

MANUEL: Özel kontrol düğmesi; Dokunmatik ekran kontrolü
OTOMATİK: EVET

Diyafram açıklığı aralığı

f1,8 - f8

Filtre çapı

58 mm

Lens elemanları/grupları

12/10

Diyafram yaprakları

8

Görüntü sabitleme sistemi

Optik lens kaydırma sistemi (açı ve vektör hareket algılama);
3 mod: Dinamik, Standart, Elektronik

Dijital zoom

2x

Görüntü İşlemci

 

Tür

DIGIC DV III


KAYIT

 

Oylama & Yorumlar

Canon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera Canon Euraisa Garantili

Canon XA10 E Profesyonel HD Video Kamera Canon Euraisa Garantili
 • Muhteşem () 0%
 • İyi () 0%
 • Orta () 0%
 • Kötü () 0%
 • Çok Kötü () 0%
Henüz puanlanmadı